Służą nie tylko do ogrzewania pomieszczenia, lecz również do osuszania budynków oraz do pozbywania się z nich wilgoci. Są w stanie ogrzewać pomieszczenia o zróżnicowanych powierzchniach, w tym magazyny, szklarnie, place budowy, hale, warsztaty, stacje wulkanizatorskie i kościoły. Dzielą się ze względu na rodzaj paliwa, jakim są zasilane na nagrzewnice:

  • olejowe,
  • elektryczne,
  • gazowe.

Sprawdź, jak działają.

Jak działają nagrzewnice olejowe?

Źródłem ciepła w nagrzewnicach olejowych jest olej opałowy, wtryskiwany przez dyszę paliwową prosto do komory spalania. Charakteryzuje je wysoka wydajność i bardzo duży przepływ powietrza. Istnieją dwa modele nagrzewnic olejowych: z odprowadzaniem spalin na zewnątrz, bezpieczne dla ludzi i zwierząt, oraz nagrzewnice pozbawione tego systemu, przeznaczone do pustych pomieszczeń. Nagrzewnice olejowe z systemem odprowadzania spalin na zewnątrz to inaczej nagrzewnice wymiennikowe, posiadające zamkniętą komorę spalania. Dzięki niej spaliny nie mieszają się z ogrzewanym powietrzem. W nagrzewnicach olejowych bez wymiennika z kolei powietrze przez nie przepływające ogrzewane jest bezpośrednio przez płomień ze spalanego paliwa. Dlatego też łączy się bezpośrednio ze spalinami. Z tego powodu nagrzewnice olejowe bez wymiennika mogą być używane do osuszania lub ogrzewania jedynie pustych pomieszczeń.

Czym charakteryzują się nagrzewnice elektryczne?

Dostępne w naszej ofercie elektryczne nagrzewnice powietrza nie wymagają zasilania paliwem i są przystosowane do pracy ciągłej. Bezpieczne i niewymagające czyszczenia idealnie sprawdzą są do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych oraz do usuwania z nich wilgoci. Nagrzewnice elektryczne działają dzięki wbudowanym w nie elementom grzejnym. Co więcej, dodatkowe ciepło w tego typu urządzeniach oddawane jest poprzez ich obudowę Oferowane przez nasz nagrzewnice elektryczne najlepiej sprawdzają się w przypadku konieczności ich długotrwałego użytkowania. Nie wymagają paliwa i dostępu do tlenu, dlatego też nie wytwarzają spalin ani zapachu wilgoci. Tego typu nagrzewnice produkuje się ze stali nierdzewnej, dlatego są wytrzymałe, odporne na korozję, a także funkcjonalne i łatwe w użytkowaniu. Ilość wytwarzanego ciepła reguluje się w nich za pomocą kilkustopniowego przełącznika. Kolejnymi zaletami dostępnych u nas nagrzewnic elektrycznych jest ich cicha praca oraz wbudowany termostat, chroniący urządzenie przed przegrzaniem.

Jakie są zalety nagrzewnic gazowych?

W naszej ofercie znajdują się również funkcjonalne nagrzewnice gazowe, posiadające możliwość regulowania mocy. Są to mobilne urządzenia, niezwykle łatwe w eksploatacji i konserwacji. Działają dzięki zachodzącym w nich procesie spalania gazu propan-butan w otwartej komorze. Powietrze zasysane przez wentylator jest ocieplane, a następnie zostaje wydmuchane z nagrzewnicy. Oferowane przez nas nagrzewnice gazowe doskonale sprawdzą się do ogrzania między innymi tuneli foliowych.

Jeśli zatem chcesz pozbyć się wilgoci z pomieszczenia, a przy okazji je ogrzać zdecyduj się na jeden z modeli oferowanych przez nas nagrzewnic.