Dlatego, aby uniknąć nieprzyjemnych skutków zawilgocenia ścian oraz podłóg, poziom wilgotności w pomieszczeniach oscylować powinien w granicach od czterdziestu do sześćdziesięciu procent. Warto również pamiętać, że niewystarczający poziom wilgotności powietrza jest z kolei przyczyną chorób górnych dróg oddechowych, wysychania spojówek oraz przesuszenia skóry. Aby utrzymać właściwy poziom wilgotności powietrza, a przede wszystkim pozbyć się nadmiernej wilgoci, warto zainwestować w osuszacze powietrza. Dzielą się one na:

  • osuszacze kondensacyjne,
  • osuszacze adsorpcyjne
  • osuszacze budowlane.

Sprawdź, jak działa każdy z powyższych modeli.

Czym charakteryzują się kondensacyjne osuszacze powietrza?

W naszej ofercie znajdą Państwo wydajne i kompaktowe kondensacyjne osuszacze powietrza, zbierające wilgoć z otoczenia, poprzez jego schładzanie poniżej punktu rosy, co z kolei powoduje skraplanie się wilgoci. Składają się ze sprężarki, wentylatora, elementu rozprężnego oraz wymienników ciepła. Najwyższą wydajność kondensacyjne osuszacze powietrza osiągają przy wyższych wartościach temperatury i wilgotności powietrza na poziomie 80%. Kondensacyjne osuszacze powietrza eliminują ponadto zjawisko wymiany powietrza wewnątrz pomieszczenia. Tego typu urządzania nadają się zarówno do osuszania pomieszczeń domowych, takich jak salon, czy łazienka, jak i do osuszania pomieszczeń gospodarczych: piwnic oraz garażów. Można nimi osuszać także pomieszczenia remontowane. Oferowane przez nas urządzenia kondensacyjne wyposażone zostały w funkcję automatycznego włączania i wyłączania.

Jakie zalety posiadają adsorpcyjne i budowlane osuszacze powietrza?

Drugim rodzajem oferowanych przez nas osuszaczy powietrza są osuszacze adsorpcyjne, wykorzystujące zjawisko gromadzenia wilgoci. Są niezwykle wydajne, niezależnie od temperatury i wilgotności otoczenia, a także wyjątkowo trwałe. Łatwo poddaje się je konserwacji, co więcej, oferowane przez nas urządzenia posiadają zdolność do samooczyszczenia oraz zapobiegania rozwojowi bakterii. Dzięki nim możliwe jest osuszanie powietrza o temperaturze już od zera stopni Celsjusza.

W przeciwieństwie do budowlanych, osuszacze adsorpcyjne nie nadają się do używania na budowach. Z drugiej strony osuszacze przemysłowe charakteryzuje duże zużycie energii, któremu towarzyszy bardzo wysoka wydajność. Ponadto oferowane przez nas osuszacze na budowę wyposażone są w wytrzymałą stalową obudowę, odporną na korozję i uszkodzenia mechaniczne, a także w uchwyt oraz koła, służące do transportu urządzenia. Osuszacze budowlane posiadają poza tym filtr powietrza, umożliwiający pracę w dużym zapyleniu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą osuszaczy powietrza.