Podział nagrzewnic i gdzie się sprawdzą

Wyróżnia się trzy główne rodzaje nagrzewnic, a każdy z nich znajduje zastosowanie w nieco innych warunkach. Podział ten wynika z różnych źródeł, z których urządzenia czerpią energię. 

1. Pierwsza grupą są nagrzewnice elektryczne. Dzięki temu, że nie wymagają do pracy paliwa są czyste i nie wymagają szczególnych warunków zewnętrznych, poza, naturalnie, dostępem do energii elektrycznej. Są zdolne do nieprzerwanej pracy, przy której dodatkowo nie potrzebuje wsparcia człowieka. Dobrze sprawdzi się w mieszkaniach, pomieszczeniach użytkowych np. w usługach oraz w budownictwie.

2. Do następnej grupy należą nagrzewnice gazowe. Są to urządzenia charakteryzujące się mobilnością i prostotą obsługi oraz eksploatacji. Jako zdecydowany plus - można je regulować, zależnie od swoich potrzeb.

3. Ostatnia grupa urządzeń to nagrzewnice olejowe. Maszyny, napędzane olejem są niezwykle wydajne i przepływają przez nie bardzo duże masy powietrza. Wyróżnia się dwa różne rodzaje takich urządzeń: z odprowadzaniem spalin, których najczęściej używa się w pomieszczeniach, z których korzystają ludzie i zwierzęta oraz bez odprowadzania spalin, do miejsc nieodwiedzanych za często. Nagrzewnice bez opcji odprowadzania gazów spalinowych są najbardziej wydajne.